Урожайність мате. Скільки разів можна пересипати суху суміш?
Матеїсти добре знають, що перший ковток мате - це лише прелюдія до надзвичайного питного ритуалу. Справжньої глибини цінних якостей парагвайського молочаю можна досягти, вливаючи мате знову, і знову, і знову... Скільки разів можна вливати ербу? Скільки разів ми можемо собі дозволити поповнювати запаси води? Які фактори на це впливають? Саме ці питання ми розглянемо в сьогоднішній публікації.
Як правильно заварювати мате?
Правда полягає в тому, що не існує єдиного правильного способу заварювання мате. Кожен готує його так, як йому подобається, і це нікого не стосується. Однак є кілька правил, яких слід дотримуватися, щоб насолодитися всіма перевагами мате. Перш за все, важливі правильні інструменти - матеро і бомбіла. Вони не тільки полегшують приготування та вживання мате, але й є невід'ємною частиною містичного ритуалу мате протягом століть. По-друге, важливо правильно розташувати сухофрукти в контейнері. Головною заповіддю кожного любителя мате також має бути вживання води правильної температури. Це абсолютно точно не повинно перевищувати 80 °C, що доведено науково. Тоді настій стане неприємно інтенсивним і відразу втратить свої смакові та функціональні якості. Крім того, він буде менш стимулюючим. Це пояснюється тим, що кофеїн вивільняється набагато повільніше в окропі, ніж при більш низьких температурах.
Скільки разів можна наливати мате? Від чого це залежить?
Сушений мате відрізняється тим, що він одночасно дуже ефективний і економічний. Цим він відрізняється від звичайного чаю, гущу якого зазвичай викидають після випитої порції. Іноді чай кращої якості можна наливати 1-3 рази, але різниця в смаку буде чітко помітна з кожним наступним наповненням. З мате все інакше. Скільки разів можна наливати одну порцію сушеного мате? Теоретично - від кількох до десятка разів, на практиці - до втрати смаку та аромату. Кожне наступне заварювання йерби - це абсолютно нові смакові та ароматичні враження. З іншого боку, кожне додавання води до порції сушеного продукту вимиває смак і аромат, а також кофеїн, вітаміни, мінерали та інші компоненти. Що стосується врожайності, то тут багато залежить від сорту йерби та типу сушіння. Наприклад, йерба мате чімаррао - дуже дрібно подрібнений, майже до стану борошна - можна наливати набагато більше разів, ніж традиційний йерба. Техніка заварювання також впливає на вихід сушеного продукту. У попередньому пункті ми згадували про правильне розташування сушеного продукту в каструлі перед тим, як залити його водою. Мається на увазі похилий насип, розміщений на одній зі стін матеро. Дехто вважає, що робити горбок не потрібно і достатньо просто налити воду в посудину, не роблячи нічого зайвого. Виявляється, курган має значення. Курган поливають водою повільно, поступово, знизу вгору. Таким чином, сухарі, що знаходяться вище, не вбирають воду відразу, а розкривають свої властивості пізніше. Щоб збільшити вихід сушеного мате, можна використовувати популярний в Уругваї метод заварювання. Там першу заливку калабашу зазвичай проводять холодною водою. Тоді ерба вивільняє свої властивості повільніше. Тільки після цього використовується гаряча вода.
Який найпродуктивніший сорт мате доступний в нашому інтернет-магазині?
Те, як довго йерба буде віддавати цінні сполуки та смакові якості, що містяться в ній, залежить від сорту сушеного чаю. Прийнято вважати, що чим дрібніше подрібнений продукт, тим довше він втрачає свої властивості. Тому найефективнішими можна вважати ті, що мають дуже пилувату текстуру. Ви можете переконатися в цьому, звернувшись до бренду Guarani, наприклад. Парагвайська йерба, доступна в різних смакових варіаціях, дуже дрібно подрібнена. В результаті його смак залишається яскраво вираженим навіть після четвертого чи п'ятого додавання води!
Кількість паличок, присутніх у конкретному виді сушеного продукту, також має неабияке значення. Вони не містять кофеїну і не мають особливо вираженого смаку. Багато матеїстів вважають палички непотрібним наповнювачем у сушеному чаї. Звідси можна зробити висновок, що мате, який не містить їх, буде більш ефективним. Чудовим підтвердженням цієї тези є сімейство продуктів Verde Mate Green. Зелений мате без паличок від цього бразильського виробника характеризується м'яким характером. Проте їх ніжний, хрусткий смак зберігається напрочуд довго! Деякі смакові варіації, такі як трав'яний Верде Мате Катуава або соковитий зелений Чімаррао, зберігають свій аромат навіть після шостої-сьомої порції!
Коли йерба не підходить для дозаправки?
Ми вже знаємо, скільки разів можна заварювати одну порцію мате. Але як визначити, коли йербу більше не можна пити? Тут потрібно розрізняти дві ситуації. Перший - це коли ви готуєте порцію заварки, випиваєте її і через деякий час знову заливаєте водою. Це повторюється кілька разів, але весь процес завершується за кілька годин. Після кількох або більше бризок води смак і аромат мате втрачається, а листя опускається на дно. Промитий, кілька разів перелитий, мате навіть має власну назву. У Латинській Америці його називають "лавадо", що буквально означає "вимитий". У другій ситуації ми робимо партію мате, можливо, переливаємо його 2-3 рази, але з різних причин залишаємо залишки сушеного чаю в каструлі на довший час, або навіть на ніч. Чи можна пити таку йербу на наступний день? Так, але важливо бути уважним і обережним. У сирій сушеній йербі може швидко з'явитися пліснява, тому важливо ретельно оглянути і понюхати її. Якщо немає ознак плісняви, сухий порошок можна залити водою - рекомендується трохи теплішою.
Пийте йербу на здоров'я!
Підсумуємо зібрану нами інформацію. Сушений мате дуже ефективний - набагато ефективніший за звичайний чай. Тому одну порцію йерби можна сміливо доливати водою від кількох до десятка разів - з кожним разом смак і аромат заварки буде дещо слабшати. Смак і аромат будуть трохи слабшими з кожним наступним наповненням, а кількість кофеїну, вітамінів і мінералів буде зменшуватися з кожним наступним наповненням. Вихід залежить від ряду факторів: типу сухого, кількості пилу і паличок, а також способу заварювання. Непитущу йербу можна вилити знову навіть наступного дня, але ми не рекомендуємо цього робити - у вологому сушеному йербі, залишеному на кілька годин, може утворитися шкідлива пліснява.