Mate БЕЗ йерба мате? Парагвайський напій викликає суперечки і провокує шквал ненависті!
Літо прийшло в Європу ... Але сьогодні, виключно, не про способи впоратися із спекою. Ми переїдемо до південної півкулі, точніше до Парагваю та Аргентини, де зараз зима. Звичайно, там набагато легше, ніж у нашій країні, проте зима також відчутна. Навіть парагвайці зараз переходять зі свого улюбленого tereré на більш зігріваючі напої. Один з них - теплий солодкий мате з додаванням молока, цукру та кокосової стружки. Однак тут є проблема...
Парагвайська мате на солодко. Як її приготувати?
Кілька днів тому користувач Tik Toka поділився рецептом. Якщо вам колись захочеться мати dulce paraguayo, адже саме так називається напій, ви можете легко приготувати його вдома. Просто злегка обсмажте цукор (без жиру), поки він не почне набувати карамельний колір. Потім ми з'єднуємо його з молоком і кип'ятимо до тих пір, поки цукор не розчиниться. А поки ми засипаємо наш посуд кокосовою стружкою і заливаємо молоком вміст кружки. Готово! Можна пити! У випадку, якщо щось незрозуміле, нижче ми додаємо відео, обговорюване на наших відео:
Відео швидко завоювало визнання жителів Парагваю. Цікаво, що він також досяг користувачів з Аргентини. Там, однак, він зустрів набагато більш холодний прийом чому? Як ви, можливо, помітили на відео, ми маємо справу з mate без йерба мате! Тут не завадило б деяке пояснення. Ну, в Південній Америці термін "мате" може відноситися як до напару, так і до самої посудини, в якому він подається. Тож форма подачі не змінюється, ви все одно п'єте напій з калабасу за допомогою бомбілії (це буде корисно при фільтруванні кокосової стружки). На наш погляд, це цікава, але, як би там не було, дуже не звична ідея. Однак коментарі деяких користувачів виявилися, щонайменше, неприємними ...
Холодна реакція аргентинських любителів йерби мате. Звідки така ненависть?
Однак довго чекати ненависників не довелося. Відразу ж з'явилися голоси, які свідчать про те, що парагвайці намагаються бути оригінальними, мають збочений смак, не знають, що таке культура пиття, і не мають до неї ніякого відношення. Деякі пішли ще далі, заявивши, що колискою і матір'ю йерби є тільки Аргентина... На хвилі негативних коментарів автор відео підготував ще одне відео, в якому спростовує цю помилкову тезу:
Mate без йерба мате... А яка Ваша думка?
Ми завжди говорили, що йерба не повинна ділитися; ритуал мате однозначно асоціюється, врешті-решт, з дружбою і примиренням. Це варто мати на увазі, перш ніж ми кинемо в когось горезвісний камінь... навіть якщо він приймає форму ненависного коментаря в Інтернеті. Водночас очевидно, що молочний мате з кокосовим горіхом і без додавання йерби не всім повинен до смакувати. Ми самі трохи скептично ставимося до цього, але хто знає, можливо одного разу нас спокусить mate dulce paraguayo... А яка Ваша думка? Ви б спробували такий напій?